Dnes je sobota, 21.máj 2022, meniny má: Zina
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

V Bratislave bol AVON Pochod proti rakovine prsníka

jún 17, 2012 - 13:37
Bratislava sa v sobotu 16. júna 2012 zahalila do ružovej farby. Vyše 4 tisíc ľudí si oblieklo ružové tričko a zapojilo sa tak do 4. Slovenského AVON Pochodu proti rakovine prsníka. Tento ročník sa môže pýšiť najvyšším počtom predaných tričiek – 5 900 kusov.
Foto: 

Spoločnosť AVON Cosmetics prostredníctvom svojho projektu AVON proti rakovine prsníka odovzdala na podujatí darovacie šeky v celkovej sume 41 900 eur organizáciám, ktoré sa zaoberajú prevenciou a liečbou rakoviny prsníka. Onkologický ústav Sv. Alžbety (OUSA) v Bratislave získal darovací šek na sumu 13 900 eur. Nadácia IBDprevzala darovací šek na sumu 10 tis. eur. Liga proti rakovine SR bola podporená sumou 18 tis. eur.

AVON Pochodu sa zúčastnili známe tváre projektu AVON proti rakovine prsníka: Ada Straková, Nora Beňačková, Hana Rapantová, Henrieta Mičkovicová, Karin Habšudová, Beáta Dubasová, Jana Kirschner, Alena Heribanová, Zlatica Puškárová, Petra Polnišová, Martin „Pyco“ Rausch, Bruno Ciberej, Maroš Kramár a špeciálny hosť, topmodelka Daniela Peštová. Aj na štvrtom slovenskom AVON Pochode bol najsilnejším momentom „akt spolupatričnosti“, kedy sa do nebies symbolicky vypustili tisíce ružových balónov ako vyjadrenie spolupatričnosti všetkým ženám, ktoré svoj boj s rakovinou prsníka prehrali, ženám, ktoré s ňou bojujú a ženám, ktorým sa nad ňou podarilo zvíťaziť.

Autor: SITA
Foto: SITA/Marián Peiger

- - Inzercia - -