Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Princ William na návteve Japonska: Chcel som byť astronautom

marec 01, 2015 - 10:28
Princ William tento týždeň absolvoval cestu do Japonska. Okrem toho, že si vyskúšal nový outfit, stretol sa s predstaviteľmi ázijského kontinentu a uctil si pamiatku vojnových obetí v Commonwealthe Hodogaya, priznal, že v minulosti chcel byť astronautom.
Foto: 

Manželka princa Williama, vojvodkyňa Kate, je v britskej kráľovskej rodine považovaná za módnu ikonu. Princ William jej nezostal nič dlžný a počas svojej návštevy Japonska si vyskúšal hneď niekoľko odevov typických pre ázijský kontinent. Najzaujímavejším z nich bol  oblek japonského vojnového generála 16-teho storočia, ktorí princovi obliekli zamestnanci  v tokijského televízneho štúdia. William sa tam zúčastnil natáčania historickej drámy Taiga.

Počas druhého dňa svojej cesty sa britský princ stretol s cisárom Akihitom a cisárovnou Michiko a zúčastnil sa aj obradu na počesť vojnových obetí v Commonwealthe Hodogaya. Cintorín v meste Yokohama presne pred 20. rokmi navštívila aj jeho matka princezná Diana.

Na tomto cintoríne je pochovaných viac ako 1500 vojakov, námorníkov a vojenských letcov. Medzi nimi je mnoho britských vojnových zajatcov.

Princ William v príhovore na pokojnom cintoríne neďaleko od centra Tokia povedal: „Kiež by sme nikdy nezabudli na tých, ktorí zaplatili najvyššiu obeť za našu slobodu.“

O cestách do vesmíru porozprával po stretnutí s japonskými astronautami. „Keď som bol mladší, sníval som o tom, že budem astronaut, ale chcel som byť aj policajtom či chrličom ohňa.“ Princ William priznal, že s príchodom svojho druhého potomka už nad kariérou kozmonauta nerozmýšľa, ale tešia ho aj výlety v helikoptére, ktorá sa nanešťastie „nedostane tak ďaleko.“

Jeho manželka Kate a syn George sa cesty do Japonska nezúčastnili,  no princ William prezradi, že vojvodkyňa z Cambridge sa už teraz teší na návštevu tejto krajiny.

Zuzana Čapčíková
Foto: SITA/AP
Zdroj: Daily Mail, Elle

- - Inzercia - -