Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Paul McCartney je už zdravý

máj 27, 2014 - 16:13
Sedemdesiatjedenročný hudobník sa v Tokiu liečil pre bližšie nešpecifikované vírusové ochorenie, v dôsledku ktorého tiež zrušil koncerty v rámci ázijskej časti turné Out There!.
Foto: 
Britský hudobník Paul McCartney je už zdravotne v poriadku. Legendárny spevák, ktorý sa v Tokiu liečil pre bližšie nešpecifikované vírusové ochorenie, v pondelok opustil Japonsko. "Paul McCartney dúfa, že sa do Japonska vráti a odohrá tu koncerty hneď, ako to bude možné," uviedli organizátori v oficiálnej správe. Bývalý člen už nefungujúcej kapely The Beatles musel pre chorobu zrušiť koncerty v rámci ázijskej časti turné Out There!. Kam z Tokia odletel, nezverejnili, no podľa japonských médií smeroval 71-ročný hudobník do Londýna.
 
McCartney musel pre virózu na neurčito odložiť tri koncerty v Tokiu a rovnako aj vystúpenia v Osake a Soule. Koncert v juhokórejskej metropole, kde sa mal predstaviť 28. mája, mal byť poslednou zastávkou v Ázii. Najbližšie vystúpenie by mal rodák z Liverpoolu odohrať 14. júna v Lubbocku v americkom Texase. 
 
 
Infoblok:
Paul McCartney je jedným z najslávnejších hudobníkov všetkých čias. V rokoch 1960 až 1970 bol členom spomínanej formácie The Beatles. Slávna štvorka, ako kapelu prezývajú, vo Veľkej Británii nahrala a vydala dvanásť štúdiových albumov. Po rozpade kapely pôsobil do roku 1981 v skupine The Wings, v ktorej hrala aj jeho už zosnulá manželka Linda McCartney. Je tiež členom dua The Fireman, s ktorým vydal tri albumy. Rodák z Liverpoolu má na konte 16 sólových štúdioviek, pričom zatiaľ poslednú s názvom New vydal vlani v októbri. Dvakrát ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy, v roku 1988 ako člena The Beatles a o jedenásť rokov neskôr aj ako sólového umelca.
 
Zdroj a foto: SITA
 
Podobné články:
 
 

- - Inzercia - -