Dnes je streda, 17.august 2022, meniny má: Milica
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Myslime ekologicky aj na Vianoce

december 24, 2021 - 11:00
Sviatky radosti, skromnosti a pokoja. Opäť sú za dverami a nech sa prihlási ten, kto sa nenaháňa za darčekmi, varením, riadením či inými prípravami. Žijeme konzumnú dobu a tento nespútaný zhon za materializmom sa prejavuje oveľa viac na Vianoce. Všetkého je odrazu viacej, ako počas roka. Odpadu, vecí, jedla. Darujme darček aj svojmu okoliu a životnému prostrediu. Myslime ekologicky.
Foto: 
shutterstock

Kvalita nad kvantitou 

Obdarujte svojich blízkych radšej jedným kvalitnejším darčekom, ako množstvom vecí, ktoré nikto nevyužije. V konečnom dôsledku sa to oplatí viac aj z ekonomického hľadiska. Skvelou voľbou sú rozličné voľnočasové poukážky. Na oddych, krásu, dobrodružstvo. Alebo na nákup kníh podľa vlastného výberu. Jedlými darčekmi taktiež nič nepokazíte. Originálne kreatívne nápady vytvorené zo srdca pre tých najbližších sa cenia aj tak zo všetkého najviac. 

Investujme do nás 

Kúpiť kus lacného plastu, ktorý preletel pol sveta je vo veľkej miere neekologické. Nemusíme podporovať čínsky trh, keď máme krásne výrobky aj u nás. Na Slovensku je plno šikovných podnikateľov, ktorých môžeme podporiť. Stačí sa rozhliadnuť okolo seba. Určite nájdete autentické výrobky robené s láskou. 

Neplytvajme jedlom

Vianoce sa málokedy zaobídu bez hromady jedla. Nie je nič zlé na tom, dopriať si viac, ako inokedy.  Veď sú to sviatky štedrosti a hojnosti. Všetkého ale veľa škodí. Treba si uvedomiť, koľko jedla sa reálne zje a koľko zbytočne vyhodí. 

Odpustime si pyrotechniku 

Chvíľková zábava produkujúca nekonečný odpad. Hlasné výbuchy desia najmä zvieratá, ale aj malé deti a starých ľudí. Nehovoriac o lesnej zvery. Niekoľkoročná tradícia, bez ktorej sa dá zaobísť a nemalé peniaze investovať rozvážnejšie. Nový rok predsa vieme osláviť aj bez toho. 

- - Inzercia - -