Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Fantastická Britney dnes slávi 40 rokov!

december 02, 2021 - 08:00
Kto by ju nepoznal, Britney Spears, populárne americké zlatíčko, ktorej umenie formovalo celú jednu dekádu pop music. Milovali ju davy a ona milovala šou. Ako opisuje dokumentárny film o jej osobe na Netflixe, jediné čo Britney vždy chcela, bolo vystupovať. Dnes táto ikona svojej doby oslavuje 40-ku. Aké boli najdôležitejšie míľniky, ktoré určovali smerovanie jej hviezdy?
Foto: 
Shutterstock

Kto je Britney?

brit_1.jpg

Britney v roku 2019
Britney v roku 2019
Foto: 
Shutterstock

Britney Jean Spears sa narodila  2. Decembra  1981 v mestečku McComb v Mississippi a rodina ju vychovala v často spomínanom Kentwoode v americkom štáte Louisiana. Už ako dieťa Britney navštevovala hodiny tanečnej a vynikala v gymnastike. Talentované dievčatko však najviac zo vśetkého inklinovalo k spievaniu a tak sa v roku 1989 ako 8-ročná pokúšala dostať do slávnej detskej šou Mickey Mouse Club, kde ju zamietli práve kvôli nízkemu veku. Vďaka tomu sa dostala do šou Ruthless, kde hrala hlavnú postavu počas dvoch nasledujúcich rokov. Nasledovala ďalšia, tentokrát úspešná prihláška do Mickey Mouse Club, keď mala 11 a práve tento moment odštartoval jej hviezdnu kariéru spolu s ďalšími celebritami ako Justin Timberlake, Christina Aguilera či Ryan Gosling. Najväčšie šialenstvo okolo nej vypuklu v neskorých 90-tych rokoch s debutovým albumom ...Baby One More Time, z ktorého sa celosvetovo predalo neuveriteľných 13 miliónov kópií v roku 1999 a následne 9 miliónov z albumu Oops!...I Did It Again v roku 2001. Jednoducho, kto sa v tej dobe nepridával k tímu Britney alebo nekontroval tímom Christina, akoby ani nebol.

Už nie som dievčaťom, ale ešte ani ženou...

brit_5.jpg

Americké zlatíčka Britney a Justin
Americké zlatíčka Britney a Justin
Foto: 
Shutterstock

Nie všetko, čo je zlato sa však blyští. Hoci Britney drela ako mulica, celé dianie okolo nej vyžadovalo neskutočné náklady. Zároveň ju jej manažment, rodina a ona sama ťahali každý iným smerom. Britney vyhlasovala, že ostane pannou až do svadby a popri tom vystupovala vo vyzývavých kostýmoch, ktoré túto správu akoby negovali. Verejnosť ju vnímala ako krásnu mladú ženu, ktorá sa často tešila prezývke popová princezná. V tej dobe randila s rovnako populárnym Justinom Timberlakom a pár sa tešil podpore a obdivu celého sveta. Vydala ďalšie hity, medzi inými aj I'm a slave 4 u, ktorý posunul kariéru úplne iným smerom. Zrazu sa zdalo, že je všetkého na Britney príliš a náhle sa skončil aj jej 4-ročný vzťah s Justinom. Ohlásila 6 mesačnú pauzu od kariéry a Forbes ju v roku 2002 i tak vyhlásil za najmocnejšiu celebritu sveta.

Kde sa to začalo kaziť

brit_2.jpg

Britney so synmi v roku 2013
Britney so synmi v roku 2013
Foto: 
Shutterstock

Šialené tempo jej pracovného života pokračovalo a bola prenasledovaná médiami prakticky non-stop. Britney začala randiť so svojim tanečníkom Kevinom Federlinom, ktorý už mal dieťa s vtedy tehotnou herečkou Shar Jackson. Kevin & Shar sa rozišli tesne predtým ako sa im narodil druhý syn, Kaleb. Britney & Kevin sa čoskoro zasnúbili a tajne zobrali. Oficiálne manželstvo uzavreli 6. Októbra 2004 a mali spolu dvoch synov. Spevácka hviezda dlho neoddychovala a aj keď sa na nejaký čas stratila zo scény, vystupovala s Kevinom v ich reality show a vydala album jej remixov. Rozviedli sa v októbri 2007. Od tej doby Britney okrem úspechov sprevádzali aj škandály a prešľapy.

Prípad opatrovníctva

brit_4.jpg

Fanúšikovia žiadajú oslobodenie hviezdy z opatrovníctva
Fanúšikovia žiadajú oslobodenie hviezdy z opatrovníctva
Foto: 
Shutterstock

Posledné roky sa diskutovala najmä háklivá téma speváčkinho opatrovníctva, keď ju súd určil za nesvojprávnu a väčšina aspektov jej života bola legálne kontrolovaná jej otcom a právnikmi, čo malo zabezpečiť speváčkinu ochranu. Prípad sa stal veľmi kontroverzným, nakoľko opatrovníctvo trvalo nekonečných 13 rokov a bolo ukončené len pred necelým mesiacom. Ako je možné, že hviezda, ktorá napriek opatrovníctvu naďalej produkovala milióny amerických dolárov a vystupovala v obrovských šou v Las Vegas sa nemohla domôcť svojich práv a ukončenia potupujúceho procesu, ostáva stále otázkou.

Britney želáme všetko najlepšie a hlavne veľa slobody. Ako uviedla na Instagrame jej priateľka Paris Hilton v deň, keď bolo opatrovníctvo ukončené, „tvoje najlepšie dni ešte len prídu.“ A my v to veríme tiež!

- - Inzercia - -