Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Petra Vlhová dnes na krásnom druhom mieste

november 28, 2021 - 19:57
Američanka Mikaela Shiffrinová zostala aj po piaty raz nezdolaná v slalome v pretekoch Svetového pohára na domácom snehu v Killingtone. Shiffrinová tam predtým triumfovala v rokoch 2016 - 2019 a aktuálne pridala na tratí Superstar ďalšie víťazstvo. Vlani sa v Killingtone nejazdilo pre pandémiu koronavírusu.
Foto: 
SITA

V súčte oboch kôl Shiffrinová zdolala svoju najväčšiu rivalku Petru Vlhovú o 75 stotín sekundy. Slovenská víťazka úvodných dvoch slalomových podujatí vo fínskom Levi mala pred Shiffrinovou po 1. kole náskok 20 stotín sekundy, ale v druhej jazde sa v hornej časti nevyhla väčšej chybe, čo ju stálo útok na prvé miesto. Skvelým spôsobom sa však vrátila do svojho rytmu a nakoniec ubránila aspoň druhé miesto.Celkovo dosiahla Vlhová v druhom kole až štrnásty najlepší čas.

"Ani neviem, čo sa presne stalo. Lyže sa mi zrazili a stratila som rovnováhu. Bola to veľká chyba, potom som už musela naplno riskovať. Mohla som z toho vyjsť aj horšie. Cítila som sa dobre, ale ak riskujete, niečo také sa môže stať," uviedla Petra Vlhová, cituje ju web laola1.at.

Tretie miesto si v Killingtone vybojovala Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá bola o osem stotín sekundy pomalšia ako Slovenka. Pre Holdenerovú to bolo už 28. pódiové umiestnenie v SP v kariére, víťazstvo v slalome jej stále chýba. Preteky nevyšli podľa predstáv Slovenke s českým pasom Matine Dubovskej, ktorá skončila osemnásta s mankom 3,37 s na víťazku.

Shiffrinová vyhrala druhé preteky v aktuálnej sezóne, keď predtým triumfovala aj v ľadovcovej ouvertúre v obrovskom slalome v rakúskom Söldene. Celkovo si pripísala 71. víťazstvo na podujatí Svetového pohára v kariére a 46. v slalome. Vyrovnala sa tým historickému rekordérovi v počte víťazstiev v jednej disciplíne zjazdového lyžovania v SP Ingemarovi Stenmarkovi. Legendárny Švéd počas svojej kariéry dosiahol 46 víťazstiev v obrovskom slalome.

"Sú to veľké emócie. Je pekné osláviť prvé slalomové víťazstvo v sezóne doma s fanúšikmi. Pred pretekmi som si kládla otázku, či dokážem byť rýchla a zároveň neurobiť chybu. Nakoniec ju dnes urobila Petra a nie ja. Naše súboje sú tesné a tak to bude možno pokračovať počas celej sezóny," uviedla Mikaela Shiffrinová v prvej reakcii a k vyrovnaniu historického rekordu Ingemara Stenmarka dodala: "Je to len číslo a zvyčajne sa na to takto nepozerám. Toto je však výnimočné. Už dlho som uvažovala nad tým, či sa dá Stenmark vôbec prekonať. Je to skutočne paráda."

Druhým miestom v Killingtone Vlhová potvrdila líderskú pozíciu v slalomovom hodnotení Svetového pohára, kde má na konte 280 bodov. Zverenka švajčiarskeho trénera Maura Piniho vedie s náskokom 20 bodov pred Shiffrinovou. Američanka je však s 360 bodmi na čele celkového hodnotenia SP. Pred Vlhovou má náskok 20 bodov. Tretia je s 210 bodmi Slovinka Andreja Slokarová.

- - Inzercia - -