Dnes je sobota, 21.máj 2022, meniny má: Zina
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Floral kolekcia v sebe skrýva viac, ako sa na prvý pohľad zdá

október 11, 2021 - 11:05
V Dedoles pôsobí už takmer rok, k umeniu inklinuje od detstva a pod jej rukami sa z pozície Textile designer & Innovation specialist rodia dokonalé kolekcie. Silvia Hollá prejavila potenciál výtvarníčky už v rannom veku. Odevnému návrhárstvu zasvätila svoj akademický život. Bohaté skúsenosti čerpala aj v tureckom Izmire či Nemecku. Ako absolventka Vysokej školy výtvarných umení odišla pracovať do Talianska, kde sa venovala predovšetkým navrhovaniu autorských potlačí.
Foto: 
Dedoles

Dnes už ,,Dedolesáčka“ Silvia predstavuje ďalšiu kolekciu, do ktorej vložila kus svojho srdca. V rozhovore sa dočítate aj to, ako vznikala nová romantická Floral kolekcia, či to, odkiaľ čerpala inšpiráciu. Tvoj „podpis“ nesie už niekoľko Dedoles produktov. Spolupodieľala si sa na športovej kolekcii, dizajnovala Bold Sport Sock, podkolienky, silonky, zimnú kolekciu a mnoho ďalších. Predstav však našim kolegom novú limitovanú Floral kolekciu.

silvia_holla.png

Foto: 
Dedoles

Floral kolekcia má zosobňovať jemnosť a oslavu ženskosti. Vnímam ju, ako kolekciu, ktorú si žena môže dopriať len tak, z radosti, sama pre seba. Pracovne sme kolekciu nazvali ,,jesenná limitka“, takže všetky dizajny sú postavené na príjemných a telových tónoch s prímesou červenej. Aj tu vnímam istú symboliku práve s jeseňou a tou je, že by sme nemali zabúdať oddychovať a nabrať tak dostatok síl na všetky výzvy, ktoré nás čakajú.  A tých teda nie je zvyčajne málo.

Čo ťa inšpirovalo pri navrhovaní piatich dizajnov spodnej bielizne a ponožiek?
Musím sa priznať, že to najskôr bola pomerne veľká výzva, pretože kolekcia mala pôsobiť odlišne, decentnejšie než naše zvyčajne kolekcie. Takže všetko, čo som v prvých mesiacoch po nástupe do Dedoles nasala, som musela na isté obdobie zabudnúť. Snažila som sa vcítiť do budúcich nositeliek a pripraviť tak dizajny, ktoré by mohli potešiť rôzne vekové kategórie a teda aj rozličné typy vkusu. Pracovala som s jesennými scenériami a kvetmi. Inšpirovala ma tiež moja mama. Začiatkom roka nás prekvapila veľmi náročná diagnóza. Mala som potrebu vyjadriť jej vďaku a dodať silu, takže jeden konkrétny dizajn som venovala jej a celá kolekcia je darček odo mňa pre všetky ženy za ich úžasnú silu a za všetko čo robia.

floral_kolekcia_15.jpg

Foto: 
Dedoles

Floral kolekcia pozostáva predovšetkým z vysokých nohavičiek a podprsenky s jemnými vypchávkami. Ako sa ti pracovalo s týmito kusmi spodnej bielizne?
Aj toto bola pre mňa výzva, nakoľko pri spodnom prádle je doležíte dbať na umiestnenie a veľkosť vzorov tak, aby pôsobili harmonicky aj v oblasti intímnych partií a aby boli medzi sebou vzory vybalansované a vytvárali opticky prijemný celok. S podprsenkou sme sa naozaj vyhrali, keďže sme mali strih takmer celý pod palcom my. Podprsenka má vyberateľné výstuže, na ramienkach sa nachádza háčik, ktorých ich môže spojiť a tým pádom nebudú vykúkať spod tielka. Zámerom bolo vytvoriť naozaj komfortný kúsok. Neboli použité žiadne kostice, okrem bočného spevnenia na boku, aby bola pohodlná na nosenie, prípadne menšieho aj väčšieho čísla podprsenky. Čerešničkou na torte je kovový pliešok v krásnej rosé farbe s našim vyrazeným logom.

Aké materiály tvoria základ novej kolekcie?
Nohavičky a podprsenka sú vyrobené z jemného a veľmi príjemného materiálu, ktorý je zložený z organickej bavlny, modalu a elastánu, aby sa vedel krásne prispôsobiť každému telu. Aj toto materiálové zloženie je u nás úplnou novinkou. Ponožky sú mix organickej bavlny, modalu a ako zvyčajne, polyamidu a elastanu.

 

- - Inzercia - -