Dnes je sobota, 21.máj 2022, meniny má: Zina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pápež František posvätí dva zvony pre Domašu

september 12, 2021 - 12:20
Zvony aj základný kameň kaplnky na Dobrej posvätí v Košiciach, kde absolvuje stretnutie s mládežou.
Foto: 
domasacity.sk

Pápež František posvätí pri svojej návšteve Slovenska dva zvony, ktoré pri tejto príležitosti dala odliať obec Kvakovce. Svätý Otec zvony posvätí v utorok 14. septembra na štadióne Lokomotívy v Košiciach, kde absolvuje stretnutie s mládežou. Posvätí aj základný kameň kaplnky, ktorá sa plánuje v rekreačnej oblasti Domaša Dobrá neďaleko prístavu výletnej lode Bohemia.

Ako ďalej informuje obec Kvakovce na webovej stránke domasacity.sk, zvony sú odliate dva. Väčší váži 32 kilogramov a bude zasvätený svätému Františkovi z Asissi. Umiestnený bude vo zvonici v rekreačnej oblasti Domaša Dobrá, ktorá bude súčasťou plánovanej kaplnky v miestach, kde sa dnes slúžia sväté omše. „Zvon je odliaty na pamiatku všetkých zatopených obcí, ktoré zanikli pri výstavbe Domaše,“ uviedla obec.

Menší zvon váži 25 kilogramov a je zasvätený sv. Jánovi Nepomuckému. Týmto zvonom sa bude začínať slávnostná svätá omša v rámci slávnosti Slovenské Navalis, ktoré sú spomienkou práve na patróna všetkých vodákov a ľudí od vody. Zvon by mal byť umiestnený na lodi Bohemia. Plavbu tejto lode z Českej republiky na Slovensko v roku 2019 požehnal pražský arcibiskup, kardinál Dominik Duka, ktorý bude v Košiciach pred stretnutím mládeže s pápežom celebrovať svätú omšu.

- - Inzercia - -