Dnes je piatok, 03.december 2021, meniny má: Oldrich
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Čo je hra a čo realita? Do kín prichádza FREE GUY!

august 12, 2021 - 19:49
Skvelý výber filmových noviniek je už doplnený o jedinečnú dobrodružnú akčnú komédiu z dielne Disney, FREE GUY. V hlavnej roli s Ryanom Reynoldsom.
Foto: 
CinemArt SK

Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: Free City.

Túto hru distribuuje spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free Cityje veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu. Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený. Práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný.

Vytvoriť vo filme dvojitý svet bolo pre tvorcov veľkou výzvou. Skutočný svet sme nakrúcali s prísnou paletou studených farieb, plnou tmavomodrýchm sivých a čiernych odtieňov, aby pôsobila dosť jednotvárne, povedal jeden z producentov, Shwan Levy, Free City má jasnejšiu, živšiu a teplejšiu paletu, kompozícia je čistejšia, širokouhlejšia, frontálnejšia a symetrickejšia. Takto sme sa nielen vyhli vizuálnemu zmäteniu medzi reálnym  herným svetom, ale získali sme aj dynamiku, vtip a vizuálnu pestrosť pri skokoch medzi realitami.”

 Pozrite si trailer:

FREE GUY (2021) oficiálny HD trailer [SK titulky]


„Až keď som začal prípravu na film Free Guy, uvedomil som si, aký je to náročný film,vraví Levy, „Je napchatý vizuálnymi efektmi, aby predviedol život vo videohre, kde je všetko možné, ale je v ňom aj kopa plnohodnotných akčných sekvencií. Vo svete videohry je možné všetko, takže sme sa nemuseli riadiť pravidlami skutočného sveta, zákonmi gravitácie, hmotnosti, hustoty, fyzikou či inými vedeckými vecami, ktorým nerozumiem.”

Free Guy je okrem netradičného príbehu, vizuality, náročným kostýmom a architektúre jedinečný aj akčnými scénami. „Naša práca v tomto prípade nie je v popredí, odohráva sa za hlavnou postavou. V tomto filme funguje ako taký bonus. Človek si možno bude musieť pozrieť film dvakrát, aby si všimol všetky menšie akcie v pozadí,vraví Chris OHara, koordinátor kaskadérov.

OHarova choreografia previedla Guya na ceste od nuly k superhrdinovi videohry. V dramatickom oblúku mohol rozpovedať Guyov príbeh prostredníctvom rozvoja jeho schopností. „Keď precitne, že žije vo svete videohry, je nešikovný, netuší, čo sa deje, je ako dieťa, čo sa učí chodiť, vraví OHara, „No potom pozorujeme, ako sa zlepšuje, ako zbiera čoraz viac bodov. V rámci koordinácie bitiek tak môžeme ukázať vývojový oblúk jeho schopností.

- - Inzercia - -