Dnes je sobota, 21.máj 2022, meniny má: Zina
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

5 krokov k dokonalej pokožke na jeseň

október 27, 2020 - 17:11
Po lete potrebuje pleť regeneráciu a dôkladné ošetrenie. Obdobie pred príchodom zimy je na to ideálne. Poradíme vám ako na to.
Foto: 
Photo by Gustavo Fring from Pexels

Počas letných mesiacov je pleť vystavovaná väčšej záťaži. Klimatizované priestory, prašnosť na uliciach, chlórová voda v bazénoch, ale najmä slnečné žiarenie sú faktory, ktoré môžu mať na pleť negatívny dopad. Zmeny  na koži podmieňuje časť ultrafialového žiarenia, ktoré podľa vlnovej dĺžky rozdeľujeme na UVB a UVA žiarenie. „Spektrum UVB  sa podieľa na tvorbe vitamínu D, vplýva na imunitu. pomáha pri hnednutí pokožky, no zároveň spôsobuje jej sčervenanie až spálenie. Vedie k zdrsneniu, neživému vzhľadu pleti, tvorbe pigmentácií a urýchľuje vráskavenie,“ upozorňuje MUDr. Janka Holešovská, MBA. z medicínsko–estetického centra Medicor a dopĺňa: UVA preniká do hlbších vrstiev kože, podkopáva základy a štruktúru kože, pretože rozrušuje a ničí vlákna kolagénu a elastínu. Spôsobuje priamo zhnednutie pokožky, bez výraznejšieho začervenania. Je zodpovedné za predčasné starnutie a tvorbu vrások, stratu odolnosti a pružnosti, tvorbu rozšírených cievok a pigmentácií.“ Oba typy žiarení podľa odborníčky svojím kumulatívnym vplyvom zvyšujú riziko vzniku rakoviny kože.

Je čas na jesennú regeneráciu

Vplyvom rôznych faktorov  sa pokožka po lete stáva suchšou, citlivejšou a hlavne dehydratovanou. Je náchylnejšia na rôzne zmeny, napríklad tvorbu pigmentových škvŕn, cievok na tvári či vrások. Preto by mala byť starostlivosť po lete zameraná predovšetkým na hydratáciu,“ radí MUDr. Janka Holešovská, MBA. Toto je päť typov jesenných ošetrení, ktorými zabezpečíte pokožke zdravie a krásu.

 1.    Kyselina hyalurónová

Obľúbenou formou regenerácie bývajú mezoterapeutické ošetrenia tváre, krku, dekoltu aj rúk. „Ich podstatou je aplikácia roztoku s obsahom kyseliny hyalurónovej a vitamínov do povrchových vrstiev pokožky pomocou drobných mikrovpichov. Po opakovaných ošetreniach je pleť dokonalé hydratovaná a pružnejšia,“ vysvetľuje lekárka. Kyselina hyalurónová je tiež účinnou pomôckou pri vypĺňaní vrások. Po ošetrení by ste sa mali vyhnúť slnečnému žiareniu, preto je vhodné absolvovať ho práve počas jesenných alebo zimných mesiacov.

 2.    Chemický píling

Je vhodný pri redukcii a odstraňovaní farebnej nejednotnosti pleti, drsného povrchu pokožky a hyperpigmentácií.

 3.    Laser

Pomáha pri odstraňovaní pigmentácií, rozšírených cievok, ale aj nežiaduceho ochlpenia. „Laser  používame aj ako metódu na oddialenie starnutia. Ide o fotorejuvenizáciu, metódu, ktorá pracuje na báze intenzívneho pulzného svetla a využíva princíp zničenia vybraných buniek teplom. Svetlom sa cielene prehrievajú farebné zmeny pokožky, ktoré sa následne odstránia, v hlbších vrstvách dochádza k  deštrukcii poškodených vlákien a k formovaniu nového kolagénu. Výsledkom je spevnenie kože, zvýšenie jej elasticity a redukcia vrások, pleť sa rozžiari, farebne zjednotí a vypne,“ popisuje odborníčka.

4.    Drakulo terapia

Obľúbenou metódou regenerácie pleti je drakulo terapia, inak nazývaná aj plazma terapia. „Ide o metódu, pri ktorej využívame prirodzený regeneračný účinok plazmy. Neexistuje žiadne iné sérum, ktoré by obsahovalo viac prírodných proteínov, rastových faktorov a ktoré by malo lepšie reparačné schopnosti. Výhodou ošetrenia je, že  v porovnaní s ostatnými technikami ide o vlastnú krv a nie o cudzorodé látky. Má liečebné a regeneračné účinky,“ hovorí MUDr. Janka Holešovská, MBA. z medicínsko–estetického centra Medicor.

 5.    Pozor na znamienka

Zvýšenú pozornosť po lete venujte znamienkam. „Ak pozorujeme zmeny či vznik nových výrastkov, je vhodné  navštíviť dermatológa, aby skontroloval, či je všetko v poriadku,“ varuje Janka Holešovská.

- - Inzercia - -