Dnes je nedeľa, 26.jún 2022, meniny má: Adriána
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

10 vecí o manželstve, ktoré by ste mali vedieť

august 28, 2020 - 14:00
Žijeme v krajine kde väčšinou vstupujeme do manželstva dobrovoľne a z lásky. Existuje množstvo výnimiek a iných dôvodov, ale vo všeobecnosti máme to šťastie, že disponujeme slobodnou voľbou. Tešíme sa na všetko čo nás čaká, až pokiaľ nenarazíme na realitu. Niekedy býva tvrdým orieškom.
Foto: 
  1. Manželstvo je práca a to poriadne tvrdá. Nič v tejto inštitúcií nefunguje samo a všetko si vyžaduje neuveriteľnú trpezlivosť a toleranciu. Aj niekedy aj cítite, že od únavy ho zachraňovať padáte na kolená.
  2. Oživovať rutinu, ktoré každé jedno prinesie je práca sama o sebe. Byť kreatívna a snažiť sa nájsť to, čo partneroch spája a nie rozdeľuje, si vyžaduje veľa času a inovácie.
  3. Manžel nie je nato, aby vypĺňal manželke život 24 hodín. A platí to aj opačne. Vlastné záľuby, priatelia, práca, to všetko je veľmi dôležité k tomu, aby si ľudia sadli a po celom dni sa rozprávali.
  4. Konflikty sú prirodzené v akomkoľvek vzťahu. Priateľskom, partnerskom aj rodinnom. Nemôžeme očakávať, že sa im v manželskom zväzku vyhneme, práve naopak. Sú tu na to, aby nás posúvali a aby sme sa naučili navzájom komunikovať.
  5. Pozor na to, aby ste celú svoju pozornosť nevenovali len deťom. Nemusíte okolo manžela skákať ako okolo ďalšieho dieťaťa, ale deti rastú a potrebujú nás čoraz menej. Skúste si obaja nájsť čas na spoločnú večeru či zaujímavú konverzáciu.
  6. Cez manželstvo môžete dosiahnuť veľký osobnostný rast. Je tu totiž nutnosť odovzdania sa, dôvery, skúmania vlastných hraníc, zmena zaužívaných spôsobov a zlých návykov. Nie je priestor na výhovorky, ale treba začať konať.
  7. Nuda nemusí prísť, keď sa snažia obaja. Ba práve naopak. V každodenných rituáloch a humorných situáciach sa dá nájsť to pekné, to čo dvoch ľudí spája. Iba vy dvaja viete o čo ide.
  8. Neustála kritika, slovné prestrelky a ubližovanie nevedú k ničomu. Jedine k tomu, že si kritizovaný nájde niekoho, kto to nerobí. Niet sa čomu čudovať, nikto nemá rád byť dennodenne napádaný.
  9. Trpezlivosť ruže prináša. V manželstve aj tie s tŕňmi a treba sa naučiť ich pomaličky odtsraňovať. Veľmi pomaličky. Niekedy tak, že nás netrpezlivých ide od jedu roztrhnúť. 
  10. Manželstvo nie je zastaralá inštitúcia. Môže priniesť intimitu, dôveru, lásku a zrkadliť nás, avšak treba chcieť ho žiť. Od rána do večera. Rozhodnúť sa a konať. Tu niet miesta pre výhovorky.

shutterstock_597022424.jpg

Foto: 
shutterstock

- - Inzercia - -