Dnes je nedeľa, 26.jún 2022, meniny má: Adriána
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

10 tipov ako si upratať v duši a v domove

august 26, 2020 - 16:59
Nie je nutné byť dokonalou gazdinou, ale čistý a príjemný domov je miesto odkiaľ ráno odchádzame a večer sa tam vraciame. Čo by sme mali urobiť preto, aby sme sa domov vracali s radosťou?
Foto: 
  1. V chodbe, kde vítame našich hostí, môžeme vyskúšať vôňu vo forme difúzera alebo aroma lampy. V súčasnosti nájdeme množstvo nevtieravých vôní napr. zelený čaj, rozmarín, levanduľa, bazalka alebo bergamot. Môžeme ich aj navzájom kombinovať. Vôňa je tiež to prvé čo nás zaujme pri stretnutí pri s opačným pohlavím. 
  2. Dnes je trendom minimalizmus, ktorý má v našich životoch hlbší význam. Veci v našom najbližšom okolí nás výrazne ovplyvňujú.  Kto by nostalgicky nespomínal na babkin vyšívaný obrus nad televízorom či vreckovku pod pevnou linkou? Doma nepotrebujete množstvo sošiek a dekoratívnych predmetov, ktoré plnia význam už len ako lapače prachu.
  3. Platí staré známe tvrdenie, že oblečenie ktoré ste nemali na sebe viac ako rok si už nikdy neoblečiete. Uvoľnite miesto v skrini krajším a novším kúskom. Toto pravidlo doceníte najmä ráno, keď budete mať na výber len pohodlné rifle.
  4. Ruku na srdce si položme všetky dámy, ktoré vo vnútri kozmetických kufríkov uskladňujú make up ešte zo strednej školy. Tentoraz už ide o zdravie. S kozmetikou po záruke treba nekompromisne zatočiť. Nepotrebujete desať očných krémov, nahradí ho jeden kvalitný.
  5. Zamyslite sa aj nad tým ako vyzerajú skrine vašich ratolestí. Oblečenie s rukávmi po lakte alebo viditeľne zničené a pofarbené tričká vyhoďte. Vezmime si príklad z detí, ktoré svoje obľúbené džínsy či košele nosia celý rok v minimálnom obmieňaní.
  6. Upratať by sme si mali aj vo vzťahoch, ktoré nám viac berú ako dávajú. Priateľka, ktorá sa ozve len keď niečo potrebuje alebo otravná susedka sledujúca z okna každý náš krok, do nášho života nepatria . 
  7. Všetko čo nepotrebujeme, nahradí v našom živote niečo  zmysluplnejšie. Partnerský vzťah, práca aj priateľstvá. Nenúťme sa do vecí a vzťahov, v ktorých sa cítime nekomfortne. Môže to byť sveter, ale aj spolužiačka zo základnej školy.
  8. Vzťahy v rodine sú veľmi citlivá záležitosť,  najmä pre ženy. Hranice sa nastavujú dlhé roky, aj hrany sa obrusujú a stále je na čom pracovať. Najlepšie sama viete kde máte svoje mantinely. Nebojte sa to povedať. 
  9. Veľmi dôležitý prvok v našich životoch sú mobilné telefóny. Často plné starých fotografii, nefunkčných kontaktov a poznámok. V neďalekej minulosti sme papierové bloky vyhadzovali, dnes máme na to tlačidlo vymazať. 
  10. Staré zápisníčky, krabičky od zápaliek s namaľovaným srdiečkom, nefunkčné kľúče, športová podprsenka na prsia pred narodením prvého dieťaťa. To všetko už nebudete potrebovať. Šťastný krok do nových začiatkov, ktoré v našich vzťahoch aj skriniach urobia poriadok a uvoľnia  miesto veciam a ľuďom, ktorí za to stoja.

- - Inzercia - -