Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Láska je bez predsudkov

jún 08, 2020 - 14:00
Ešte neodkvitli jarné čerešne a máj, mesiac lásky, už zbiera prvé plody svojho vyžarovania. Okrem ľudí, ktorí sa zamilovávajú civilne a anonymne, usmiala sa láska aj našu prezidentku Zuzanu Čaputovú. Jej novým partnerom je už dlhodobý priateľ a spolupracovník Zuzany Čaputovej, známy občiansky aktivista, ktorý bol aj členom, neskôr predsedom, hnutia Greenpeace. Juraj Rizman má jedno dieťa, chlapca vo veku sedem rokov a je ochranárom dušou aj telom.
Foto: 

So Zuzanou Čaputovou sa v pracovnom prostredí stretáva už roky. Pomáhal jej v boji proti pezinskej skládke a neskôr spolu pracovali aj v občianskom združení Via iuris. Po víťazstve vo voľbách pracoval ako jej poradca pre životné prostredie, no neskôr dal výpoveď. Urobil tak práve pre ich vzťah v súkromí. „Aby neprišlo ku konfliktu záujmov v januári som dobrovoľne odišiel z Kancelárie prezidenta SR.“ objasnil Rizman.

Momentálne pracuje ako poradca podpredsedovi parlamentu Jurajovi Šeligovi. Zuzana Čaputová má z manželstva s Ivanom Čaputom, ktoré trvalo do roku 2018, dve dcéry Elu a Emmu. V čase jej zvolenia na prezidentský post, žila v neformálnom vzťahu s hudobníkom Petrom Konečným. Obaja potvrdili, že ich vzťah je už minulosťou. Rizman si svoje dlhé vlasy nechal ostrihať po 25 rokoch, v čase keď začal randiť so Zuzanou Čaputovou. Dal si dole aj okrúhlu náušnicu, ktorú nosil v ľavom uchu. Možno v tomto prípade hovoriť ako o symboloch veľkej životnej zmeny, ktorú momentálne prežíva. Vzhľadom na pôsobenie oboch partnerov v politike pristupujú k svojmu vzťahu opatrne. „Sme spolu radi a sme si oporou.“ vysvetľuje Rizman. Spoločnými fotografiami z prechádzky vzťah obaja potvrdili. Juraj Rizman je známy svojimi občianskymi aktivitami a nepotrpí si na žiadne luxusné statky. Žije v klasickom panelákovom dome ako tisíce ďalších Slovákov. Obaja sú rozvedení a tak im nič nebráni k ceste za spoločným šťastím. 

Ďalšou novinkou v živote našej šarmantnej prezidentky sú včelie úle, ktoré občianske združenie Živica osadilo do prezidentskej záhrady. "Rozhodli sme sa vytvoriť tento priestor v prezidentskej záhrade jednak ako symbol, jednak ako podporu idey, že včely nepatria len na vidiek, ale aj do mesta," uviedla prezidentka Zuzana Čaputová. Včely sú väčšinou včelie matky a tie neštípu. Bude na nich dohliadať včelár. Hlava štátu apeluje na to, že súčasťou jej agendy je ochrana prírody. Štatistiky Európskej únie ukazujú, že úbytok včiel za posledných 30 až 40 rokov dosiahol takmer 70 percent. Včely symbolizujú to, ako je v prírode všetko prepojené. Zabezpečujú  ochranu biodiverzity. „Pokiaľ nebudú včely, nebudú stromy, nebudú kvety a nebudeme ani my, preto je dôležité včely chrániť a dávať im priestor na existenciu,“ podotkla prezidentka. Príroda je určite téma, ktorá ju s novým priateľom Jurajom spája.

- - Inzercia - -