Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aj ľudia bez domova mali vianočnú večeru. Pomáhala aj prezidentka Zuzana Čaputová

december 23, 2019 - 17:55
Občianske združenie (OZ) Vagus, ktoré sa venuje sociálnej práci s ľuďmi bez domova v Bratislave, pripravilo dnes 23. decembra pre ľudí bez domova vianočnú večeru. „Každoročne vo Vaguse pripravujeme pre ľudí bez domova vianočnú večeru s programom a balíčkami. Snažíme sa vždy vymyslieť niečo nové a zároveň aj užitočné, aby im to nielen spríjemnilo deň, ale aj pomohlo prežiť zimu. Pomôcť prišla aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá si zariadenie nielen pozrela, ale aj pomáhala.
Foto: 
TASR

V tomto roku bude Domec, ktorý prevádzkuje spomínané občianske združenie, prvýkrát otvorený 24. decembra, kde OZ pripraví  sviatočný obed. „Tentokrát to bude skôr o posedení, o tom, aby sa ľudia zahrali a dali si kávu, porozprávali sa. Novoročné sviatky vo Vaguse špeciálne neriešime, keďže je Domec už sprístupnený a pokračujú naše programy a služby pre ľudí bez domova v bežnej prevádzke,“ dodala Šeborová.

"Reagovali veľmi milo a príjemne. Nie som prvýkrát v takomto zariadení, ale vždy je to silný zážitok, lebo ide o ľudské osudy, každé jedny oči sú životným príbehom. Vďaka patrí ľuďom, ktorí takéto zariadenia prevádzkujú, nemajú to jednoduché, no robia to zo srdca a pomáhajú radi," podotkla Zuzana Čaputová.

Výkonná riaditeľka OZ Vagus Alexandra Kárová ocenila, že prezidentka prišla ich zariadenie navštíviť vo vianočnom čase. Ako tvrdí, vianočné sviatky sú pre ľudí bez domova náročnejšie, lebo v spoločnosti sa hovorí viac o rodine, o tom, ako kto a kde cestuje za rodinou, o štedrej večeri, stromčeku a darčekoch.

Verejnosť môže tiež pomôcť. Potrebné je  sledovať výzvy na zber šatstva alebo hygienických potrieb, ľudia sa môžu stať dobrovoľníkmi alebo pravidelnými darcami. 

- - Inzercia - -