Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Blížiaca sa inaugurácia prezidentky v znamení slovenských módnych tvorcov!

jún 03, 2019 - 08:00
Inaugurácia Zuzany Čaputovej do prezidentského úradu sa ponesie aj v znamení slovenskej módy. Róbu prvej slovenskej prezidentky a rovnako i odchádzajúcej prvej dámy Martiny Kiskovej totiž navrhnú naši dizajnéri.
Foto: 

Verejnosť o tom informovala Zuzana Bobíková z neziskovej organizácie Slovak Fashion Council, ktorá sa venuje rozvoju módnej scény Slovenska.

Podľa Bobíkovej súčasná prvá dáma Martina Kisková už od zvolenia jej manžela Andreja Kisku za prezidenta spolupracovala so Slovak Fashion Council. Rovnako to bude aj na najbližšej inauguračnej ceremónii novej prezidentky. “V Slovak Fashion Council s radosťou a plným nasadením pokračujeme v rozvíjaní myšlienky prezentácie slovenskej autorskej módy na najvýznamnejších štátnych podujatiach. Sme veľmi radi, že myšlienku podpory práce šikovných ľudí zo Slovenska si pani Čaputová osvojila už počas predvolebnej kampane,“ cituje tlačová správa riaditeľku Slovak Fashion Council a módnu návrhárku Danu Kleinert.

Prípravy šiat finišujú

Kleinert navrhla Čaputovej aj šaty, ktoré mala oblečené počas oboch volebných nocí. Koncept a návrhy odevu pre Martinu Kiskovú sa intenzívne pripravujú. Kreatívny tím zostavil Slovak Fashion Council. Zuzana Čaputová si oblečie tiež šaty od slovenského módneho tvorcu, na jeho výbere sa podieľa aj tím budúcej prezidentky.

Zuzanu Čaputovú inaugurujú 15. júna, dovtedy prezidentom ostáva Andrej Kiska. Hlava štátu svoju inauguráciu nepripravuje. „Inauguráciu zo zákona pripravuje Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky, keďže vo svojej podstate ide o slávnostnú schôdzu NR SR. Počas nej dochádza k slávnostnému aktu, keď pani Čaputová, dovtedy novozvolená prezidentka, zloží slávnostný sľub do rúk predsedu Ústavného súdu SR,“ vysvetľuje odborníčka na protokol Katarína Diková Strýčková. Do tohto momentu nemá Čaputová formálne postavenie.

Známa módna návrhárka Dana Kleinert:

- - Inzercia - -