Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ivan Štefanec: Voľby do Európskeho parlamentu sú dôležité

máj 13, 2019 - 16:00
Už o necelé dva týždne, v sobotu 25. mája 2019, sa na Slovensku uskutočnia voľby do Európskeho parlamentu. Pred piatimi rokmi bola účasť v eurovoľbách na Slovensku mimoriadne nízka, volieb sa zúčastnilo len 13,05 % oprávnených voličov.
Foto: 

Možnosť vstúpiť do rozhodovacieho procesu EÚ teda v roku 2014 prostredníctvom volieb využilo len približne 560-tisíc Slovákov. Europoslanec Ivan Štefanec (KDH), ktorý sa v májových voľbách opätovne uchádza o dôveru Slovákov, vyzýva na účasť v eurovoľbách.

"Som presvedčený, že v každých voľbách treba využiť svoje volebné právo a vybrať si svojich zástupcov. Mladí ľudia by mali mať o voľby väčší záujem, pretože ide o ich budúcnosť. Európsky projekt je naozaj jedinečný projekt, ktorý pre nás zabezpečuje mier, prosperitu a stabilitu, je teda pre nás šancou na lepší život. Od nás ale záleží, ako túto šancu využijeme", hovorí europolanec Ivan Štefanec.

"Európsky parlament slúži na to, aby bol pri rozhodovaní počuť aj hlas a názor občanov. V parlamente prijímame zákony, ktoré sa dotýkajú každodenného života ľudí. Slovensko bude mať po májových voľbách v Európskom parlamente 14 zástupcov. Práve tí budú realizovať svoje programy, či už v prospech zlepšenia digitálneho trhu, pre lepší, rýchlejší a lacnejší internet, telefonovanie, nižšie ceny energií či vyrovnávanie regionálnych rozdielov. Budeme stále bojovať aj za to, aby čo najviac prostriedkov prišlo na Slovensko práve pre zlepšenie digitálnej infraštruktúry v školstve. Aj toto sú projekty, ktoré sa dajú z Európskej únie realizovať", podčiarkol Ivan Štefanec.  A dodal: "Chcem, aby išlo viac peňazí do podpory dobrých pracovných miest v regiónoch. Dá sa to uskutočniť cez podporu podnikania a zamestnávania, aj cez výstavbu novej infraštruktúry, ktorá priláka nové investície." 

Final

Autor: 
YouTube

Objednávateľ: Kresťanskodemokratické hnutie, Šafárikovo námestie 4, 811 02 Bratislava, IČO: 00586846

Dodávateľ:  UNIMEDIA s.r.o., Panónska cesta 7, 851 04 Bratislava, IČO: 313 80 999, DIČ: 2020306970, IČ DPH: SK2020306970

Zdroj foto: I.Š.

- - Inzercia - -