Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Hľadáte nové dobrodružstvo? 5 najväčších zábavných parkov v Európe, ktoré musíte navštíviť!

júl 23, 2018 - 14:26
Ste adrenalínový nadšenec, alebo hľadáte tip na víkendový výlet s rodinou? Potom ste na pravom mieste! V tomto článku zaiste nájdete to pravé pre vás. Prinášame prehľad najväčších zábavných parkov v Európe aj to, koľko za ich návštevu zaplatíte.
Foto: 
shutterstock.com

V Európe sa nachádza obrovské množstvo parkov. Podľa správy Medzinárodnej asociácie zábavných parkov a atrakcií ich je až 307. Online porovnávací portál ShopAlike sa preto rozhodol pripraviť hodnotenie zábavných parkov v Európe, ktoré vám pomôže nájsť presne to, čo hľadáte. 

Najväčšie zábavné parky v Európe

V Európe nájdete mnohé parky, v ktorých sa pokoje môžete túlať aj týždeň a ešte sa ani nezačnete nudiť. Nestratiť sa v nich, to je skutočné umenie! Absolútnym víťazom v kategórií obrovských lunaparkov je Disneyland v Paríži, ktorý so svojou rozlohou 19,425 km² prekoná aj Monako (2.02km²), Gibraltar (6.7km²) a Vatikán (0.44km²) dohromady!

Najlepšie parky pre adrenalínových nadšencov

Zábavné parky sú tu pre všetkých. Niektoré sa zameriavajú skôr na rodinné zážitky a iné sa naopak snažia prilákať návštevníkov hľadajúcich vzrušenie. V kategórii zábavných parkov s najlepšími horskými dráhami nájdete prehľad top parkov pre fanúšikov extrémov. Najvyššiu a najrýchlejšiu horskú dráhu napríklad nájdete v španielskom Feri Land. Horskú dráhu s najvyšším počtom inverzií zase v Alton Towers v Británii.

Najlepšie zábavné parky pre rodiny

Čo je lepšie ako zábavný park? Zábavný park s aquaparkom a hotelom! Ak hľadáte tip na víkendový výlet s deťmi, tieto parky sú presne pre Vás! Na zozname nájdete európske zábavné parky najviac orientované na rodiny, ktoré majú aj aquapark a možnosť ubytovania. Napríklad v parku Energylandia si môžete užiť víkend s rodinou už za 79€ za deň. V tejto cene však nie je zahrnutý vstup do aquaparku.

Najstaršie zábavné parky v Európe

Táto kategória je tým pravým pre milovníkov histórie a lunaparkových nadšencov. “Starý kontinent” totiž ponúka množstvo starých parkov. Tipnete si však, aký starý je ten skutočne najstarší? Dyrehavsbakken v Dánsku má už neuveriteľných 435 rokov! Tento zábavný park vznikol ešte za života Williama Shakespeara a je tak starší, ako väčšina súčasných európskych štátov.

Zábava na Slovensku

A čo u nás doma? Na Slovensku sa síce nemôžeme pochváliť žiadnym veľkým lunaparkom, no adrenalín a zábavu si užijete napríklad v niektorom z našich aquaparkov. ShopAlike preto pre Vás pripravil prehľad piatich obľúbených vodných parkov a ich atrakcií. Na prvom mieste nájdete aquapark Tatralandia, kde sa môžete vyblázniť v 14 bazénoch a na 26 (!) tobogánoch a šmykľavkách.

Zdroj infografiky: ShopAlike

- - Inzercia - -