Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

TIETO známe osobnosti pocítili, čo je to lúpež ako z filmu!

január 20, 2017 - 09:49
Prípad krádeže v honosnej vile herca a bývalého ministra Milana Kňažka otriasol Slovenskom. Zďaleka však nie je jediným slovenským prominentom, ktorého zaskočili zlodeji priamo v jeho dome.
Foto: 
SITA

Janko Kuric s manželkou Simonou Bubánovou

Prekvapili ich! Kým známy hudobník nerušene spal s rodinou v luxusnom sídle v bratislavskom Slávičom údolí, do domu sa vlámalo kvarteto zlodejov. Dobre situovaný pár sa dokonca stretol s lupičmi tvárou v tvár. Podľa záznamov mali ostrieľaní lúpežníci vtrhnúť do domu cez francúzske okno na terase. „Boli štyria, kradli všade, aj na hornom poschodí, kde sú kúpeľne, spálne... Boli tri hodiny v noci, vychádzala som práve zo spálne, keď som začula, ako niekto ide po schodoch. Bol odo mňa dva metre. O pol sekundy som sa so zlodejom minula. Prvé, čo som urobila, zavrela som dvere. Volali sme na políciu, a hoci policajti prišli rýchlo, zlodeji napriek tomu ušli. Bolo jasné, že sú to skúsení borci,“ zverila sa médiám krátko po útoku vydesená Bubánová, úspešná majiteľka vychytenej reklamnej agentúry, ktorá je presvedčená, že si ich rodinu zlodeji vytipovali. Summa summarum, rodina Kurica prišla o peniaze i rodinné šperky.

Juraj a Sisa Lelkesovci

Nepozvaní hostia pred časom navštívili aj manželov Lelkesovcov, ktorým na bratislavskej Kolibe prevŕtali dvere a kým podnikateľ so speváčkou spali, nerušene sa prechádzali po ich luxusnom sídle v lukratívnej mestskej štvrti. Ukradli im nielen cennosti, ale i pocit pokoja a bezpečia. „Keďže nás vykradli za našej prítomnosti, rozhodli sme sa dať si namontovať sofistikovanejší alarm,“  uviedla Sisa, ktorá má po mrazivom čine strach byť v dome sama. Prominentný manželský pár si preto nechal namontovať premyslený dvadsaťštyrihodinový kamerový systém a dúfa, že sa  podobné nepríjemnosti viac nestanú.

Hana Zagorová

Speváčka na mrazivý zážitok len tak ľahko nezabudne! „Zazvonil u mňa nejaký mládenec s tým, že ide odpísať plyn. Mal nejaký nervový sprej, ktorý oslepuje oči. Prepadol ma, začala som sa dusiť a on sa asi tak vystrašil, že ma odvliekol do kúpeľne, kde na mňa pustil sprchu. A to bolo hrozné, pretože zrazu vám pud sebazáchovy káže robiť veci, ktoré by vám nenapadli,“ zaspomínala si pre český bulvár na desivé okamžiky, ktoré sa jej stali za bieleho dňa. Zachránilo ju vraj jej vlastné nelogické správanie, keď sa útočníkovi začala prihovárať a ponúkla ho šampusom. Hrozivý príbeh ukončil až zlodejov plač a speváčka priznala, že nevolala ani políciu, len sa tešila, že je nažive.

Petra Kvitová

Dvojnásobná wimbledonská víťazka takisto okúsila, čo je to návšteva zlodeja. Nečakaný príchod merača elektriny sa pár dní pred minuloročnými Vianocami zmenil na krvavú drámu, ktorá mohla známu českú tenistku stáť kariéru, ale i holý život! Keď jej útočník priložil nôž na krk, inštinktívne sa pokúsila čepeľ odstrčiť, no utrpela vážne zranenia. Zlodej sa po incidente uspokojil s desaťtisícovým lupom a dal sa na útek. „Som otrasená, ale našťastie nažive,“ odkázala na sociálnej sieti fanúšikom tenistka, ktorú po operácii ľavej ruky čaká náročná rehabilitácia. Verí, že sa opäť vráti na tenisové kurty, ale tak skoro to nebude.

- - Inzercia - -