Dnes je piatok, 03.december 2021, meniny má: Oldrich
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Opravu terasy na Rovniankovej nestihli dokončiť

január 01, 2017 - 08:15
Terasa patrí Bytovému družstvu Petržalka, na jej opravu dajú vyše 78-tisíc eur
Foto: 
www.odkazprestarostu.sk

 Opravu severnej terasy k bytovému domu na Rovniankovej ulici 2-4 v bratislavskej mestskej časti Petržalka plánovali dokončiť do konca tohto roka, urobiť to však nestihli. "Práce skomplikovalo zhoršenie počasia. Momentálne nevieme odhadnúť, kedy budeme môcť opäť začať," uviedla pre agentúru SITA Michaela Platznerová z petržalského miestneho úradu. Terasa patrí Bytovému družstvu Petržalka (BDP). Mestská časť má vo svojej správe sedemnásť terás pristavených k bytovým domom, niektoré petržalské terasy patria Hlavnému mestu SR Bratislava. O tom, ktoré ďalšie terasy v správe mestskej časti by v novom roku mohli v Petržalke opraviť ešte podľa Platznerovej nevedia. 
Projektovú dokumentáciu na opravu terasy na Rovniankovej ulici 2-4 spracovali už v minulom roku, vlani BDP požiadalo samosprávu o poskytnutie príspevku na stavebné práce. Terasa je strechou garáží a slúži na zabezpečenie prístupu a zásobovania bytov a polyfunkčných prevádzok bytového domu i pre pohyb obyvateľov a návštevníkov Petržalky. Práce na ploche 850 metrov štvorcových tvoria odstránenie pôvodnej skladby terasy až po hydroizoláciu. Asfaltový povrch nahradí cestný betón, pri vstupoch do objektu budú žľaby a nanovo tiež terasu spoja s múrmi bytového domu. BDP na oprave terasy spolupracuje s mestskou časťou, družstvo prispeje sumou 78 759,96 eura, Petržalka dá na revitalizáciu 61 246,72 eur. 
Hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová uviedla, že v Petržalke v správe bratislavského magistrátu evidujú terasy na uliciach Jasovská 1-3, 2-4, 6-8 a Beňadická 21. „Údržba uvedených terás zodpovedá veku a opotrebeniu hlavnej stavby. Hlavné mesto SR Bratislava v minulých rokoch participovalo na opravách a údržbe terás formou finančných transferov príslušnej mestskej časti. Samotnú údržbu a opravy zabezpečuje potom mestská časť," doplnila Skokanová s tým, že v tomto roku malo mesto na statické posudky a projektovú dokumentáciu vyčlenených 20-tisíc eur, v novom roku vyčlenili 100-tisíc eur na opravu niekoľkých prvých terás. 

- - Inzercia - -