Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Víťazka projektu Nové tváre módnej scény Sofia Tureková zažiarila v New Yorku

september 13, 2016 - 16:01
0 comments
Minuloročná víťazka projektu Hľadáme nové tváre módnej scény Sofia Tureková zažila obrovský debut na móle v New Yorku. Medzi dizajnérskou elitou sa vynímali jej nevšedné kolekcie Optimista a Metamorfózy.
Foto: 

Na tohtoročnom newyorskom týždni módy malo zastúpenie aj Slovensko. V Crowne Plaza Times Square v rámci Couture Fashion weeku sa konala  Slovak Fashion Night 2016. Na móle sa predstavila aj mladá slovenská dizajnérka Sofia Tureková víťazka súťaže Nové tváre módnej scény z Bratislavských módnych dní. Jej kolekcie  Optimista a Metamorfózy v avantgardnom  štýle sa stali ihneď atraktívnym magnetom  pre publikum aj fashionistov. 

dsc_7083.jpg

Foto: 
Nadežda Tavod Tezgor

dsc_7059.jpg

Foto: 
Nadežda Tavod Tezgor

Dostali sa aj do výberu  „najlepšie z najlepších“ z Couture Fashion Week a tak sa  Sofia Newyorčanom nečakane predstavila aj na pompéznej  záverečnej prehliadke.  Sofiu zaskočil  aj veľký záujem modeliek, ktoré chceli vystupovať práve v jej trendových outfitoch. „Netušila som , že sa môj štýl bude tu v New Yorku tak páčiť. Modelky mi písali emaily , že chcú predvádzať moju tvorbu,  a oslovili ma už aj niekoľkí manažéri amerických celebrít. Zatiaľ sa  z tohto kolotoča príjemne spamätávam“.

Rozruch spôsobila neobyčajným šarmom a krásou aj  víťazka súťaže Miss Slovensko 2016 Kristína Činčurová. Počas  defilé vyšla na mólo aj s  korunkou krásy, čo spôsobilo veľký  záujem amerických fotografov. Podľa slov Kristínky to bolo  milým prekvapení ako sa ju niektorí dizajnéri snažili získať na prezentáciu svojich kolekcií.  „Bola to moja  premiéra na medzinárodnom fóre a tento úspech je pre mňa veľkým povzbudením pred súťažou Miss World, ktorá sa bude konať v decembri  vo Washingtone,“ vyhlásila Kristina pred novinármi.   

dsc_7113.jpg

Foto: 
Nadežda Tavod Tezgor

dsc_7251.jpg

Foto: 
Nadežda Tavod Tezgor

Vľavo Ľubica Surkošová prezidentka +421 Foundation spolu s Miss Slovensko 2016 Kristínou Činčurovou a dizajnérkou Sofiou Turekovou

Prezidentka americko-slovenskej Nadácie +421 Lubica Surkošová  považuje za najdôležitejšie pre našich mladých umelcov,  aby dostali šancu ukázať svoju tvorbu vo svete. New York Fashion Week je podľa nej pravým priestorom pre mladých umelcov, kde môžu konfrontovať svoju prácu a talent. Jedenásty ročník  Slovak Fashion Night v New Yorku bol dôkazom  toho, že naši umelci sú mimoriadne  talentovaní a kreatívni  a neboja sa žiadnej umeleckej výzvy ani konkurencie.